• Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma

Farmářské bedýnky

Farmářské bedýnky dnes představují velmi žádanou alternativu k nákupu dovozových, méně kvalitních, zemědělských produktů v supermarketech. Jedná se o nákup farmářských výrobků přímo od českých zemědělců, kteří své výrobky v bedýnkách pravidelně rozváží na odběrová místa. Námi nabízenou bedýnku tvoří vždy základní druhy zeleniny (např. brambory, cibule, mrkev) a dále sezónní druhy kořenové a listové zeleniny, bylinky a ovoce. Odběratelé mohou specifikovat až 2 druhy, které si ve svých bedýnkách nepřejí.

Hlavními znaky farmářských bedýnek jsou:

  • lokálnost – bedýnky by měly obsahovat lokální potraviny. V ideálním případě by měly umožnit, abyste se poznali s vaším farmářem osobně.cuketka.cz bedynky.cz1
  • sezónnost – bedýnky obvykle obsahují sezónní zeleninu. Je to trochu jako byste měli vlastní zahradu nebo pole a v kuchyni vařili z toho, co se právě urodilo.
  • rozmanitost – v bedýnce byste měli najít víc druhů ovoce a zeleniny.
  • vysoká kvalita – často vám ji zaručuje bio certifikát dodavatele, někdy však budete zemědělce znát osobně a nejlepší zárukou bude vzájemná důvěra.
  • přiměřená cena – náklady na distribuci bedýnkami jsou nižší než v řetězcích, avšak supermarketové akční ceny nečekejte, cena je přiměřená kvalitě.
  • pravidelnost – přísun bedýnkových potravin na váš stůl je obvykle pravidelný, intervaly záleží na typu potravin i na nastavení bedýnkového družstva.

Je možné přiobjednat další produkty: vajíčka, med a medové výrobky, mošty.

Během zimní sezony, kdy nabídka českých farmářů je omezená, jsou bedýnky doplněny i o zahraniční produkty v biokvalitě. Farmáři, kteří do bedýnkového systému dodávají, nejsou vždy zařazeni v systému bio-hospodaření, jsou to však prověření pěstitelé či výrobci a mají veškerá (živnostenská, hygienická a veterinární) oprávnění.

 !Novinka!

NABÍDKA VÍN z mikulovské vinohradnické oblasti z vinařských obcí Popice, Pouzdřany a Strachotín

AKTUÁLNĚ NABÍZÍME:

Zimní bedýnky:
v zimním období máte na výběr dva typy bedýnek : českou a světovou. Česká bedýnka obsahuje výhradně místní zeleninu a ovoce, kterou dokáží farmáři uskladnit. Jsou to brambory, kořenová zelenina, zelí, kapusta z ovoce pak jablka a hrušky. Světové bedýnka obsahuje stejný základ jako české, ale jsou doplněny o zahraniční druhy zeleniny a ovoce. Příklady složení bedýnek naleznete v sekci aktuálně. Velikosti i ceny jednotlivých bedýnek jsou stejné jako u sezóních.

 

Dotazník farmářských bedýnek a trhu

Našim bedýnkářům jsme rozeslali krátký dotazník. Zjišťovali jsme, jak jsou spokojeni se sortimentem a kvalitou bedýnek, a co nesmí chybět na Farmářském trhu ve Vraném nad Vltavou. Výsledky najdete zde.

 

!Novinka!

Od ledna 2014 nabízíme hlívu ústřičnou, která je pěstována ve Zvoli. Hlíva má prokazatelné léčivé účinky. Pěstitelé hlívu pěstují bez chemických hnojiv a přísad. 1 kg hlívy je za 90 Kč.

CENY BEDÝNEK:

Farmářská bedýnka týdne : 349 Kč

Farmářská malá (pro jednu až dvě osoby) - 329 Kč
Farmářská rodinná ( střední pro rodinu s dětmi) - 419 Kč

Ovocné bedýnky:

Ovocná malá (pro jednu až dvě osoby) - 339 Kč
Ovocná rodinná ( střední pro rodinu s dětmi) - 499 Kč

!Novinka!

Novinkou od srpna 2013 je skládaná bedýnka. Zákazník  má možnost si složit originální bedýnku ovoce, zeleniny a jiných produktů.

 
 V případě Vašeho zájmu o pravidelný odběr farmářských bedýnek ve Vraném nad Vltavou nás kontaktujte, my Vám pomůžeme s registrací. Pak Vám již nic nebrání v odebírání farmářské bedýnky s výrobky od domácích zemědělců přímo v našem sídle:

Ekoporadna CEV Zvoneček (Březovská 382, Vrané nad Vltavou, suterén horní budovy MŠ)

Tel.: 257 762 036
Mobil: 736 759 973
E-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

trhovnice

Aktualizováno Pondělí, 11 Leden 2016 10:23  

Jak jste spokojeni s nabídkou bio produktů ve vašem okolí?